Ewa Miszczyk-Wróbel

radca prawny

Od wielu lat z sukcesem pomagam deweloperom oraz wykonawcom zakładać spółki budowlane, a następnie prowadzić je w sposób bezpieczny, osiągając sukcesy w branży budowlanej...
[Więcej >>>]

Sklep

Nowa ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – rozmowa z dr Kazimierzem Pawlikiem

Ewa Miszczyk-Wróbel11 października 2023Komentarze (0)

Najpierw my kształtujemy nasze budynki, a potem one kształtują nas” powiedział kiedyś Winston Churchill. Pięknie, prawda?

Wspominam o tym, bowiem w dniu 24 września 2023 r. weszła w życie nowa ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii przeczytacie:

Reforma systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego ma na celu zapewnienie zrównoważonego rozwoju kraju przy zachowaniu ładu przestrzennego i uwzględnieniu interesu publicznego.” (…) „Przyjęte przepisy zapobiegną postępującej – chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni, przywrócą racjonalność procesów gospodarowania przestrzenią, jednocześnie ustanowią silne podstawy dla sprawnej realizacji procesów inwestycyjno-budowlanych i zapewniając inwestorom stabilność warunków inwestowania.„*

Kto to napisał? Nie można prościej? I co to tak naprawdę w praktyce oznacza? Czy mamy do czynienia z rewolucją, czy może z korektą systemu zagospodarowania przestrzennego?

Czy dzięki temu Polska będzie kiedyś piękna? … I co to wszystko ma wspólnego z pociągami? 🙂

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszam do odsłuchania najnowszego odcinka mojego podcastu. Miałam bowiem przyjemność gościć dr Kazimierza Pawlika – radcę prawnego, wykładowcę akademickiego, eksperta m.in. z dziedziny planowania i zagospodarowania przestrzennego i współautora książki „Systemowe zmiany w planowaniu przestrzennym”, która niedawno ukazała się na łamach wydawnictwa C.H. Beck i którą znajdziecie tutaj.

Enjoy!

Ewa

***

dr Kazimierz Pawlik – radca prawny,  wykładowca akademicki, adiunkt w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ekspert Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Autor ponad 500 artykułów i monografii z zakresu prawa samorządowego, prawa budowlanego, planowania przestrzennego, postępowania administracyjnego i dostępu do informacji publicznej.

Kazimierz Pawlik

W ramach indywidualnej praktyki specjalizuje się w postępowaniach administracyjnych, w szczególności obsłudze procesów inwestycyjnych w budownictwie, oraz w dostępie do informacji publicznej, z czego prowadzi obsługę prawną oraz szkolenia. Pełnomocnik w wielu potępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych.

Prowadzi szkolenia i wideoszkolenia dla pracowników organów administracji rządowej i samorządowej w sprawach dostępu do informacji publicznej, ponownego wykorzystania informacji sektora publicznego oraz prawa budowlanego. Badania naukowe koncentruje na formalnoprawnych narzędziach kontroli władz publicznych, w szczególności na instytucji dostępu do informacji publicznej.

* https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/nowelizacja-ustawy-o-planowaniu-i-zagospodarowaniu-przestrzennym–aktualne-informacje

***

Podcastu Spółka Budowlana możesz słuchać również na YouTube:

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH Ewa Miszczyk-Wróbel w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH Ewa Miszczyk-Wróbel w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis: