Ewa Miszczyk-Wróbel

radca prawny

Od wielu lat z sukcesem pomagam deweloperom oraz wykonawcom zakładać spółki budowlane, a następnie prowadzić je w sposób bezpieczny, osiągając sukcesy w branży budowlanej...
[Więcej >>>]

Sklep

Co skrywają geodeci, czyli rozmowa z Małgorzatą Cisowską-Smardzewską i Karolem Smardzewskim

Ewa Miszczyk-Wróbel29 marca 2023Komentarze (0)

Wiecie, że jest takie miejsce w Internecie jak nonsensopedia? Ja nie wiedziałam. Do czasu, kiedy postanowiłam przygotować się do naszej dzisiejszej rozmowy. Od teraz będę tam zaglądać 😉

Według nonsensopedii:

Geodezja, po grecku „dzielić ziemię”, to nauka poświęcona pomiarom gruntów. Jednak generalnie rzecz biorąc bardziej niż na pomiarach skupia się na ukrywaniu błędów popełnianych przez geodetów. Zresztą nauka również brzmi zbyt podniośle jak na dziedzinę wiedzy, do której zrozumienia wystarczy umieć rozwiązywać trójkąty. Niemniej zaliczenie geodezji do nauki dostojnie brzmi i pozwala pozycjonować ją między matematyką a geografią.[1]

Nie wiem, czy mi się za ten cytat nie oberwie do Małgorzaty i Karola, moich dzisiejszych gości – geodetów 😛 Jeśli jesteście ciekawi, posłuchajcie nowego odcinka mojego podcastu.

Zapraszam:

***

Gdybyście chcieli osobiście poznać Małgorzatę i Karola, wystarczy kliknąć na ich stronę internetową i zadzwonić.

[1] https://nonsa.pl/wiki/Geodezja

***

Katastrofa budowlana – zawaliło się i co dalej?

Katastrofa budowlana nie zdarza się często, całe szczęście. Zwykle są to takie wydarzenia, których nie sposób nie zauważyć.

Obiekty budowlane, zarówno te nowe jak i stare, potrafią runąć nagle i z hukiem doprowadzając tym wykonawców czy też właścicieli do stanów zawałowych.

Co wtedy robić?… [Czytaj dalej…]

***

Podcastu Spółka Budowlana możesz słuchać również na YouTube:

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH Ewa Miszczyk-Wróbel w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH Ewa Miszczyk-Wróbel w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: